Postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne z przedszkolakiem

Noc Sylwestrowa już za nami. Jak co roku, układamy nową listę postanowień noworocznych. Może jednak, któreś uda się w tym roku zrealizować? W swoich planach nie zapominajcie o swoich przedszkolakach. Zróbcie postanowienia noworoczne z przedszkolakiem. Wspierające prawidłowy rozwój malucha. Oto kilka zasad, które warto wdrożyć w życie już dziś.

Zróbmy więc wspólnie listę.

Postanowienia noworoczne z przedszkolakiem:

 

  1. Planujemy czas wolny : i nie chodzi to o czas spędzony razem przez telewizorem. Spędzajcie ten czas na zabawie ze swoim przedszkolakiem. Jak najbardziej aktywnie. Spacery, szaleństwa na świeżym powietrzy – to jest to do czego zachęcamy zawsze. Wymyślajcie ciekawe zabawy np tropienie śladów na śniegu, aby nasz przedszkolak chętnie wychodził na dwór i nie mógł się już doczekać kolejnej wyprawy. Ale również w domu można fajnie spędzić czas np. tańcząc razem przy ulubionej muzyce. A może wspólne karaoke?
  2. Zapewniamy odpowiednią ilość ruchu naszemu przedszkolakowi
  3. Poznajemy wspólnie świat: wspólne wycieczki, wspólne poznawanie świata to jest to co przedszkolaki lubią najbardziej.

To są te postanowienia, które co roku pojawiają się na naszych listach i w większym lub mniejszym stopniu, ale jednak są wypełniane.

Dzisiaj jednak chcielibyśmy Was zachęcić do tego, aby do listy dołączyć: zdrowy tryb życia.

Wszystkie wcześniej opisane zajęcia, wymagają energetycznych posiłków, które zapewnią odpowiednią dawkę energii Twojemu dziecko. Ale nie zawsze przecież mamy tak „pracowite dni”. Czasami zdarzają się dni leniuszkowe, kiedy najchętniej siedzimy w domu, układamy z dziećmi puzzle, lub pozwalamy dzieciom na budowanie z klocków,a  sami zatapiamy się w lekturze. Posiłki powinny być zróżnicowane w zależności od potrzeb naszego dziecka. Najważniejszym posiłkiem jest oczywiście śniadanie i o nim nie możemy zapominać NIGDY.  Nasz przedszkolak zanim wyjdzie z domu musi zjeść dobre, zdrowe śniadanie.

Zdrowe śniadanie dla przedszkolaka

Po takim śniadaniu nasz przedszkolak będzie miał siłę na aktywność fizyczną.

Warto również pomyśleć nad skomponowaniem odpowiedniej diety dla naszego przedszkolaka na cały dzień.  Nie jest to wbrew pozorom trudne. Co musi się znaleźć w jadłospisie naszego malucha? O tym poczytacie już w następnym wpisie – zapraszamy.