Po co szczepimy dzieci?

Po co szczepimy dzieci?

W pierwszych dwóch altach życia dziecka, jego system odpornościowy jest bardzo słaby. Mały organizm nie potrafi się obronić przed bakteriami i wirusami. Dlatego właśnie już w tym pierwszym okresie życia tak ważne jest podani szczepionek.  Niestety pojawia się dość dużo głosów krytykujących szczepienia. Dlaczego tak się dzieje? Po co szczepimy dzieci? Szczepienie to najskuteczniejsza ochrona naszego dziecka przed wieloma chorobami zakaźnymi.Dlatego własnie jest bardzo istotne aby te szczepienia przeprowadzać!!

Po co szczepimy dzieci?

Dzięki temu, że nasi Rodzice szczepili swoje dzieci (czyli nas),  nie znamy już takich chorób jak: poliomyelitis, odra, błonica, tężec noworodków, różyczka wrodzona i wiele innych. Niestety ze względu na ruch anty-szczepionkowy, bardzo szybko będziemy mogli się dowiedzieć jak straszne są to choroby.

Szczepionki działają jak płaszcz ochronny, skutecznie zmniejszając liczbę zachorowań i powikłań po tych strasznych chorobach, które niejednokrotnie prowadziły do śmierci. Szczepienia chronią nie tyko osoby zaszczepione, ale również te, które ze względów zdrowotnych szczepienia przyjąć nie mogą. Zapewniają bezpieczeństwo naszych dzieci!!!

Kiedy powinniśmy szczepić dzieci?

kalendarz szczepień

Wszystko o szczepieniach: http://szczepienia.pzh.gov.pl/wszystko-o-szczepieniach/