Wycieczka z przedszkolakiem

Niedzielna wycieczka z przedszkolakiem

Niedzielna wycieczka z przedszkolakiem

 – to doskonały pomysł. Szczególnie, że bardzo blisko Siemianowic mamy teraz całą moc atrakcji. Nasza sówka Dobrusia postanowiła pozwiedzać troszkę okolice.

W pierwszej kolejności odwiedziła Nikoszowiec,  gdzie odbył się jarmark bożonarodzeniowy. Jarmark ten odbywa się co roku (oprócz roku poprzedniego). W tym roku 150 wystawców pokazuje swoje piękne prace od 3 do 5 grudnia. 

A są to prace godne podziwu: 

ozdoby choinkowe, piękne rzeźny, obrazy. biżuteria, pyszne słodycze i wiele, wiele innych. Warto wybrać się ze swoim dzieckiem na jarmark, bo jarmark na Nikiszu jest po prostu zachwycający. Nasza sówka Dobrusia była oczarowana. Posmakowała różnych pyszności, pooglądała piękne prace,  pokręciła się  nawet na karuzeli i jest pewna, że wszystkim przedszkolakom spodoba się ta zabawa. Do wyboru jest karuzela wiedeńska i karuzela mikołajkowa. 

Po zabawie na karuzeli, pofrunęła posłuchać występu chórów – piękne kolędy w ich wykonaniu wprawiły ją w iście świąteczny nastrój. 

jarmark na Nikiszu

Po tej niesamowitej przygodzie na Nikiszowcu, Dobrusia poleciała prosto do centrum Katowic, gdzie na małych turystów czeka nie mniej atrakcji niż na Nikiszu. 

Już z daleka widziała pięknie oświetlony diabelski młyn, który czeka na odważniaków, którzy chcą podziwiać panoramę Katowic. 

Super przygoda, ale chętnych którzy chcą ją przeżyć nie brakuje. 

 

Katowice

Ogromną atrakcją jest pięknie oświetlone lodowisko, na którym dzieci mogą wykręcać swoje pierwsze piruety. Dobrusia również spróbowała swoich sił. Stwierdziła, że to jej żywioł. Musimy ją pilnować, bo ciągle chce teraz latać na lodowisko. Na szczęście juz niedługo będziemy mieli lodowisko również w Siemianowicach, więc pewnie będzie jego stałą bywalczynią

A czy Wy już wiecie , które sporty zimowe są najfajniejsze? Łyżwy, czy może jednak narty? 

Mamy nadzieję, że przedszkolaki opowiedzą nam w poniedziałek swoje wrażenia z jazdy na łyżwach. 

Wstęp na to cudowne lodowisko pod gołym niebem jest bezpłatny. Jeżeli nie macie łyżew – nie ma problemu. Można je wypożyczyć na miejscu. Koszt wypożyczenia 8,00 zł. 

 

Wycieczka z przedszkolakiem
Święta Bożego Narodzenia

Wyobraźcie sobie, że podczas tego spaceru Dobrusia spotkała swoją daleką kuzynkę Zuzannę, która wraz z polarnym misiem wyśpiewywała piękne pieśni. Ciekawe czy Wam również uda się ją spotkać. Zuzanna jest bardzo sympatyczna i z pewnością zaśpiewa również i dla Was. 

Oprócz sówki Zuzanny będziecie mogli spotkać również dziadka do orzechów, który opowiada swoją historię, pluszowe misie, które uwielbiają zabawę i nawet pieska Goofiego. 

Ogromna, pięknie przystrojona choinka zachwyci każdego przedszkolaka. 

Oj tak ta wycieczka to naprawdę super przygoda. 

Jeżeli zdecydujecie się na taki niedzielny wypad, ubierzcie się ciepło. Pogoda super, ale mrozik jednak troszkę jest.  A chcemy się z wszystkimi spotkać w poniedziałek w przedszkolu i wysłuchać opowieści o niedzielnej przygodzie. 

spacer po Katowicech
Spacer po Katowicach
Spacer po Katowicach
Spacer po Katowicach