Mikołaj się zbliża

Mikołaj się zbliża..

Mikołaj się zbliża, dzieci się radują, do przedszkola śpieszą i tak wyśpiewują…..

Już 6 grudnia będziemy gościli św. Mikołaja, którego uwielbiają wszystkie dzieci na świecie. Wszystkie bez wyjątku. I te małe i te duże ;). O tym czy dziecko powinno wierzyć w św. Mikołaja pisaliśmy już na naszym blogu w artykule „Czy dziecko powinno wierzyć w świętego Mikołaja”. 

My wierzymy i będziemy wierzyć w Mikołaja. Dlatego właśnie Mikołaj tak chętnie nas odwiedza. I w tym roku w Przedszkolu Sowia 5 w Siemianowicach Śląskich pojawi się Mikołaj, aby wręczyć wszystkim przedszkolakom śliczne prezenty.

Czy dziecko powinno wierzyć w świętego Mikołaja?Dobrusia oczywiście dzielnie będzie pomagała Mikołajowi, aby każde dziecko dostało to, o czym marzy. To prawdziwie dzielna sówka, która już od dwóch tygodni razem z Mikołajem pakuje prezenty, aby o nikim nie zapomnieć. Wszystkie te prezenty będzie wręczała w piątek 6 grudnia razem z Mikołajem. Umówiła się z nim na godzinę 10:30 i mamy nadzieję, że właśnie wtedy w naszym przedszkolu pojawi się św. Mikołaj.

Nie tylko Dobrusia przygotowuje się do tego pięknego dnia. Również nasze zdolniachy przedszkolaki przygotowują się na wizytę świętego Mikołaja. Uczą się pięknych piosenek, żeby jak najlepiej zaprezentować się Mikołajowi. A piosenki, które zaprezentują to:

 

Oto słowa:

A Mikołaj pędzi

1. Już na płatkach śniegu przyfrunęły święta
Teraz wszystkie dzieci marzą tylko prezentach
Sanie Mikołaja dzwonią dzwoneczkami
Święty Mikołaju, bądź już wreszcie tutaj z nami

Ref.: A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna
Od domu do domu ciężką pracę ma
Jego piękną brodę pokrył srebrny lód
Gdyby tak biedaczek już odpocząć mógł.

2. Święty Mikołaju my ci pomożemy
I wszystkie prezenty szybko dzieciom rozniesiemy
Potem pod choinką siądziesz razem z nami
Też swój prezent znajdziesz w pięknym koszu z paczuszkami

Ref.: A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna
Od domu do domu ciężką pracę ma
Jego piękną brodę pokrył srebrny lód
Gdyby tak biedaczek już odpocząć mógł.

MIKOŁAJ

Kto zagląda w okno, kto latarką świeci,
kto patrzy przez szybkę, szuka grzecznych dzieci.

ref. To Mikołaj, to Mikołaj, to Mikołaj Święty.
To Mikołaj, to Mikołaj niesie nam prezenty.

Kto swymi saniami, aż z bieguna leci,
kto puka do domu, szuka grzecznych dzieci.

ref. To Mikołaj..

Kto tu do nas jedzie,w zimowej zamieci,
rozgląda się w koło, szuka grzecznych dzieci.

ref. To Mikołaj..

Kto wyciąga prezent, pierwszy, drugi, trzeci,
kładzie pod choinkę, tam gdzie grzeczne dzieci.

ref. To Mikołaj…

 

Kochani Rodzice pomóżcie naszym małym artystom, aby bez problemu i stresu odśpiewały piosenki.

Puszczajcie im te piosenki w domu. Pozwoli im to w łatwy sposób przyswoić sobie cały tekst.

Oczywiście w przedszkolu ćwiczymy śpiewanie, ale nie są to jedyne zadania. Dzieci przygotowują również pierniczki, którymi poczęstują Mikołaja, uczą się wierszyków, tworzą laurkę…. pracy jest całe mnóstwo. A czasu coraz mniej.