klocki lego

Klocki lego

Klocki lego to super zabawa i dla małych i dla dużych. Piękne budowle, mega szybkie samochody, domki dla lalek  -to wszystko można z nich wybudować. Ale klocki  to nie tylko mega zabawa. To również nauka.

Każdy z nas miał w swoim życiu etap, że klocki  były ulubioną zabawą. Wyczarowywanie z nich przeróżnych kształtów daje olbrzymią frajdę – i tym małym i tym większym. Warto więc kupić swojemu przedszkolakowi klocki lego, aby i on mógł się poczuć prawdziwym architektem. Twórcą. A może masz gdzieś na szafie swoje stare klocki? Nie zwlekaj, ściągaj, odkurzaj i przekaż dziecku. Bo klocki lego takie właśnie są.

PONADCZASOWE.

I nic tego nie zmieni.

Oczywiście kupując klocki dla swojego dziecka, musimy kupić zestaw odpowiedni do wieku. Nasi żłobkowicze z pewnością zapomną się podczas budowania z Duplo – klocków większych i bezpieczniejszych dla małego dziecka.

Przedszkolakowi możemy już zafundować klocki lego w tradycyjnym rozmiarze. Pamiętajmy jednak, aby zabawa zawsze odbywała się pod opieką dorosłych. Bo nawet starsze dziecko może się zamyślić i włożyć klocek np do noska. A wyciągnięcie takiego ciała obcego nie jest już takie proste. Dlatego, aby zabawa była do końca bezpieczna i miła, rodzic musi cały czas uczestniczyć w tej zabawie. Szczególnie, że jest to fajna zabawa również dla dorosłych.

Jednak budowanie z klocków to nie tylko zabawa.

Rozwijają logiczne myślenie, kreatywność, jak również cierpliwość. Dzieci bawiące się klockami rozwija swoją wyobraźnię przestrzenną, uczy się rozpoznawać kolory, kształty. Uczy się również podstaw liczenia. A wszystko to podczas zabawy.

I to ta zabawa jest w tym wszystkim najważniejsza. Bo budowanie z klocków jest najzwyczajniej w świecie ekstra.

A co można wybudować z klocków lego? Sami zobaczcie

klocki lego

A teraz do dzieła – budujemy.

Czekamy na zdjęcia waszych klockowych budowli.

Zobaczcie również fotorelację z naszego Przedszkola Sowia 5.