Kiedy dziecko przemoczy nogi

Kiedy dziecko przemoczy nogi

Jesienna pogoda nie nastraja czasami do spacerów, musimy jednak pamiętać, że nawet w deszczu spacer jest bardzo ważny. Nasze dziecko powinno być odpowiednio obrane, aby nie zmoknąć i nie zmarznąć, ale powinno codziennie zażyć świeżego powietrza. Każda dawka tlenu dla młodego organizmu jest bardzo ważna. Co jednak kiedy dziecko przemoczy nogi?

Wybierając się na spacer z naszym przedszkolakiem, powinniśmy starać się nie dopuścić do przemarznięcia, lub co gorsza przemoczenia. Ale jeżeli już do tego dojdzie i nasze dziecko przemoczy nogi, powinniśmy jak najszybciej wrócić do domu.

Przemoczenie nóg może być przyczyną problemów:

  • Oziębienie. Mokre stopy szybciej wychładzają się, co może prowadzić do przeziębienia lub grypy.
  • Grzybica stóp. Grzybica jest powszechnym problemem, który może rozwinąć się na mokrych stopach.
  • Ból i dyskomfort. Mokre stopy mogą być bolesne i niewygodne, zwłaszcza jeśli dziecko nosi buty.

W domu najlepiej rozpocząć od ciepłej kąpieli. Przyjemna kąpiel najszybciej rozgrzeje naszego malucha. Następnie pyszna ciepła herbatka obowiązkowo z miodem i cytryną. Bardzo dobrym pomysłem będzie również kakao, ale ten wybór najlepiej pozostawić już samemu dziecku. Na nogi zakładamy mu ciepłe skarpety i najlepiej jak od razu wskoczy do łóżka.

Opatulony w łóżku z ciepłą herbatką nie oznacza wcale że musi spać. To idealny moment aby poczytać naszemu przedszkolakowi ciekawą książkę. O tym jaką książkę wybrać pisaliśmy w artykule Odpowiednie bajki dla przedszkolaka

Nasz wypadek może się przekształcić w całkiem miły wieczór prawda?

Dla pewności, że nasz przedszkolak nie przypłaci tych przemoczonych nóg katarem, lub przeziębieniem, możemy podać mu witaminę C.

 

Pamiętajmy jednak, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Oto kilka wskazówek, jak zapobiec przemoczeniu stóp dziecka:

  • Upewnij się, że dziecko nosi odpowiednie buty na mokrą pogodę.
  • Naucz dziecko, aby nie chodziło boso na mokrej powierzchni.
  • Wysuszaj dziecku stopy po każdym wyjściu na zewnątrz.