Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

Właśnie dzisiaj, 5 listopada obchodzone jest super święto – Dzień Postaci z Bajek.  Jednocześnie jest to dzień urodzin Walta Disney’a – najbardziej znanego producenta niezapomnianych bajek i filmów dla dzieci i młodzieży.

Dzień Postaci z Bajek

jest obchodzony na całym świecie. I chyba nikogo to nie dziwi – bo to super święto.

Święto, które lubią wszyscy – i mali i duzi prawda?

Bo jak nie lubić święta bajkowych postaci.

Myszki Mickey, psa Pluto, Misia Uszatka, Kubusia Puchatka czy też Koziołka Matołka. Każdy ma swoją ulubioną postać bajkową , ukochaną, niezapomnianą.  Bajkowe postacie towarzyszą nam od najmłodszych lat. Bo kto nie lubił wsłuchiwać się jak Mama czyta bajkę? Bajkę, która nie tylko nas bawiła, rozweselała, ale jednocześnie zawsze czegoś uczyła. Dlatego właśnie naszym dzieciom również powinniśmy czytać bajeczki. Zabierać je w cudowny świat przygód i zabaw bajkowych bohaterów. Te chwile pamięta się do końca życia. Bajkowy świat dziecka.

W naszym Przedszkolu Sowia 5 w Siemianowicach Śląskich, również postanowiliśmy uczcić ten dzień w specjalny sposób.

Dzień Postaci z Bajek

Każdy opowiadał o swojej ulubionej bajce, rozpoznawaliśmy postacie z bajek, graliśmy i jednym słowem… super się bawiliśmy.

Fotorelację z tego pięknego, bajkowego wydarzenia możecie zobaczyć TUTAJ.

Dzień postaci z bajek mógłby być codziennie. Codziennie możemy oglądać bajeczki, codziennie przebierać się za postacie z bajek, codziennie słuchać bajeczek.

Słuchać, bo jednak bajki, które czyta Mama, lub Tata są najpiękniejsze. A czy Wy przeczytaliście już dzisiaj coś swojemu maluszkowi? A może dzisiaj bajka wymyślanka?