Czy Squid Game to odpowiedni film dla naszych dzieci?

Czy Squid Game to odpowiedni film dla naszych dzieci?

Kochani Rodzice, dzisiejszy wpis będzie bardzo poważny. Bo i problem o którym będziemy pisać jest bardzo poważny. Już sam tytuł tego artykułu: Czy Squid Game to odpowiedni film dla naszych dzieci? jest mocno kontrowersyjny i wydaje się, że takie pytanie nie powinno się pojawić w odniesieniu do dzieci przedszkolnych. A jednak …

Film Squid GAME cieszył się na jesieni dużą popularnością wśród dzieci szkolnych. Był to duży problem i psycholodzy i pedagodzy alarmowali, jak tragiczna w skutkach może okazać się fascynacja tym serialem. Nasze dzieci nie wspominały o nim wtedy, co wydawało się być zupełnie oczywiste. Niestety ten czas, można zaliczyć do czasu przeszłego. Z przykrością stwierdzamy, że w chwili obecnej również dzieci z naszego przedszkola (grupa najstarsza) zna i opowiada o tym serialu. Jest to przerażające, że przedszkolak ogląda film, który jest dozwolony od lat 16!!! Film, który jest przepełniony scenami brutalnymi, przemocą i śmiercią.

Jak bardzo film wdarł się do życia dzieci wczesnoszkolnych możecie Państwo przeczytać w artykule: SQUID GAME – serial nie dla dzieci! Rosnąca przemoc wśród najmłodszych

I taki właśnie film, znają niektóre dzieci z naszego przedszkola!

Szanowni Państwo! Nie możecie wyrażacć zgodny na to, aby Wasze dzieci oglądały tego rodzaju filmy, nawet w Waszej obecności?

Serial ma bardzo negatywny wpływ na dzieci. Młody człowiek w wieku 5-6 lat nie ma w pełni wykształconych umiejętności oceny ryzyka, emocji. Tym samym nie jest w stanie dostrzec pozytywnych wartości płynących z serialu, które my dorośli dostrzegamy. Dla dzieci przekaz płynący z serialu to przemoc. Przemoc, która jest karą za porażki życiowe (w tym wypadku przegranie w zabawie). Przemoc, samobójstwo, śmierć – czy to chcemy pokazywać naszym dzieciom? 

Nie tylko Squid Game,

jest produkcją, którą kategorycznie powinniśmy zabronić oglądać naszym dzieciom. Z przerażeniem słuchamy opowieści naszych przedszkolaków o filmach oglądanych przez nich na You Tube. Oglądają filmy nagrywane przez młodych mężczyzn, filmy które tylko z pozoru są niewinne. Niestety w rzeczywistości pojawiają się w nich Laleczka Chucki i Anabell, lub postacie typu Huggy Wuggy. Z pewnością, nie są to filmy, które powinien widzieć przedszkolak.

Wiemy doskonale, że czasami brakuje czasu i po prostu dla „świetego spokoju” pozwalamy dzieciom zobaczyć coś w internecie, czy na Netflixie. Musimy jednak mieć nad tym kontrolę. Musimy wiedzieć co oglądają nasze dzieci. Nieodpowiednie treści, naprawdę mogą w przyszłości skończyć się tragicznie.

Nie zabierajmy naszym dzieciom dzieciństwa. Niech się bawią, niech biegają, grają w piłkę. Zagrajcie ze swoim dzieckiem w gry planszowe – wspólnie, rodzinnie.

Nie zostawiajmy dziecka sam na sam z grami komputerowymi typu Among us .

Bo czy to tylko rozrywka dla dziecka czy poważne niebezpieczeństwo? Pomimo, że gra jest kreskówką, to jednak nie wydaje się być odpowiednią grą dla 5-latka. Sabotaż, zabijanie swoich „kumpli”, obelgi wobec współgraczy….

Czy właśnie tego powinien doświadczać przedszkolak…?