ślady na śniegu.

Ślady na śniegu

W poprzednim naszym wpisie: Zimowe zabawy    zachęcaliśmy do jak najczęstszych spacerków podczas zimy i super zabaw na śniegu. Jedną z naszych propozycji była zabawa – tropienie po śladach. Ślady na śniegu najlepiej wypatrywać podczas wycieczek do lasu. Jak wyglądają jednak ślady mieszkańców lasów? Oto mała ściąga 🙂 

Ślady na śniegu 

sarna

 

Jeżeli takie ślady spotkamy na swojej drodze, oznacza to że przed nami tą samą drogą poruszała się sarna. To zwierzę, które spokojnie możemy tropić, bo widok sarenki w lesie jest piękny i jednocześnie zupełnie bezpieczny. Musimy jednak zachowywać się bardzo, bardzo cichutko, gdyż sarny są zwierzętami bardzo płochliwymi.

 

lisKolejny mieszkaniec lasu, którego ślady będziemy mogli zobaczyć to piękny rudy lisek. Takiego liska najłatwiej własnie wypatrzeć o tej porze roku, bo jego ruda, gruba kita odbija się mocno na tle białego puchu.

zając

 

Takie oto ślady pozostawi szaraczek – zając. Jeżeli takie ślady zobaczycie na swojej drodze nie macie dużo czasu. Nasze szaraczki są tak szybkie, że tylko migną i już ich nie będzie 🙂

 

 

 

wiewiórka

 

Piękna, ruda wiewióreczka, pozostawi po sobie własnie takie ślady na śniegu. Od razu szukajcie jej gdzieś na pobliskich drzewach, bo przestraszona własnie tam ucieknie.

 

 

 

dzik

Dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik ma bardzo ostre kły. Kto spotyka w lesie dzika, ten na drzewo szybko zmyka. Taki wierszyk Jana Brzechwy zna z pewnością każde dziecko. Pamiętajmy jednak, że takie ślady odnalezione na leśnej ścieżce nie powinny nas zachęcać do dalszego tropienia :).

 

Ciekawe jakie Wy odnajdziecie ślady? Uczcie dzieci rozpoznawania śladów i bawcie się razem wspaniale.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeden komentarz do “Ślady na śniegu

Możliwość komentowania została wyłączona.