Dziecko na wakacjach

Na wakacje z przedszkolakiem

Obecna sytuacja pandemiczna spowodowała, że wiele osób zrezygnowała z wyjazdu za granicę. Nie oznacza to jednak, że musimy całkowicie zrezygnować z wakacji. Gdzie wybrać się na wakacje z przedszkolakiem? Zobaczcie nasze propozycje na wakacje w Polsce.

Gdzie wybrać się na wakacje z przedszkolakiem, aby były to udane wakacje. Abyśmy mogli je wspominać z prawdziwą przyjemnością.

Czy wybrać morze, czy może góry?A może wybrać się na Mazury? No wybór jest bardzo duży. Polska jest pięknym krajem i ma całą masę miejsc, które warto zobaczyć. Co jednak wybrać, aby nasz przedszkolak był zadowolony i abyśmy podczas urlopu nie usłyszeli: „Ale mnie się nudzi”.

na-wakacje-z-przedszkolakie

1.Kierunek morze

Jeżeli podczas wakacji postanowimy jechać nad morze, warto wybrać te miejscowości, które będą atrakcyjne dla naszego przedszkolaka. Wiadomo, że leżenie na plaży nie będzie dla niego atrakcją. Nawet budowanie zamków z piasku znudzi się po jakimś czasie. Musimy mieć coś w zanadrzu. Park Dinozaurów w Łebie to jest właśnie to. Zamek strachu, Bajlandia, Minigolf, Kino 7D MAX – to tylko kilka  z wielu wspaniałych atrakcji. Tutaj nikt nie będzie się nudził. A cudowne wspomnienia – zapewnione.

Gdyby jednak pogoda nie była zachęcająca do wycieczek i plażowania, warto pojechać  do Redy. To tutaj znajduje się największy i najbardziej nowoczesny aquapark w północnej Polsce. Zjeżdżalnia wśród rekinów – no to musi robić wrażenie.

2. Kierunek – jeziora

Jeżeli wybierzemy jeziora, warto pojechać do Woliska – osady wsi Możdżany. Puszcza Borecka kryje dla nas wspaniałe widoki. Jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie możemy podziwiać piękne, dostojne żubry. Dzięki pokazowej zagrodzie, można je zobaczyć w ich naturalnym środowisku, z całkiem bliska.

Kolejne miejsce, które warto zwiedzić będąc na Mazurach to Kadzidłowo, które leży na terenie Puszczy Piskiej. Możemy zwiedzić tam Park Dzikich Zwierząt. Dzikie zwierzęta możemy tutaj podziwiać w prawie naturalnych warunkach. Dlatego właśnie to miejsce, z pewnością zachwyci każdego przedszkolaka

3. Kierunek Góry

Jeżeli  lubicie piesze wycieczki i wspinaczki wysokogórskie to właśnie  góry to jedyny słuszny kierunek. Beskid Śląski – na pierwszą wyprawę to idealne rozwiązanie. Wisła, Ustroń – piękne miejsca, które od Siemianowic są oddalone zaledwie o 80 km. Oprócz pięknych, malowniczych szlaków, w Ustroniu możemy odwiedzić Leśny Park Niespodzianek. To magiczne miejsce spodoba się każdemu przedszkolakowi.

W którym kierunku udajecie się w te wakacje?

Cokolwiek wybierzecie, pamiętajcie! Najważniejszy jest dobry humor i pogoda ducha.