Dziecko na wakacjach

Dziecko na wakacjach

Już od dwóch dni mamy lato. Wprawdzie nie przywitało nas ono piękną pogodą, ale to z pewnością tylko przejściowe. Z pewnością każdy już planuje wakacje marzeń 🙂 Dzieci również już nie mogą się doczekać tych niesamowitych wakacyjnych przygód? Co jednak zrobić, aby nasze dziecko na wakacjach było bezpieczne? 

Jak przygotować się do wakacyjnego wyjazdu?

Pakowanie : ważne jest abyśmy zabrali dziecku wszystko, co może się przydać na takim wyjeździe. Pozostając w kraju musimy się liczyć, że pogoda lubi się zmieniać. Musicie więc koniecznie zapakować ubranka zarówno na ciepłe jak i zimne dni. Nie zapomnijmy również o pelerynce i gumowcach. Niestety te części garderoby również mogą się przydać.  Jeżeli jedziemy samochodem i możemy pozwolić sobie na szaleństwo walizkowe, warto zabrać na zmianę tyle ubranek, abyśmy nie musieli na wakacjach prać, prasować. Mamy wypoczywać.

Dziecko na wakacjach

Gorzej, jeżeli nasz środek transportu ogranicza ilość zabranych rzeczy. W tym momencie musimy bardzo dokładnie przemyśleć co pakujemy. Jeżeli  lecimy samolotem, limity bagażu są ustalane indywidualnie przez linie lotnicze, więc warto sprawdzić to wcześniej. Najczęściej jest to ok 23 kg.

Nie zapomnijmy również włożyć do naszego bagażu apteczkę, która powinna być wyposażona w:

  • gaza jałowa, najlepiej w kilku rozmiarach;
  • plasterki – najlepiej z dziecięcymi motywami 😉 – w każdej możliwej ilości;
  • bandaż;
  • woda utleniona, lub inny płyn do odkażania ran;
  • koc termiczny;
  • zestaw do usuwania kleszcza;
  • termometr;
  • syrop przeciwbólowy i przeciwgorączkowy;
  • preparaty nawadniające;
  • środki przeciwalergiczne;

Kiedy już będziemy na miejscu, uważajcie aby słońce nie stało się powodem cierpienia dziecka. Chrońmy delikatną skórkę przedszkolaka, zabezpieczając ją kremami, na główkę koniecznie zakładajmy mu czapeczkę lub kapelusik. Pamiętajmy również o tym, aby dziecku podawać więcej napojów – najlepiej wody mineralnej niegazowanej.

Sprawdzajcie przed podaniem dziecku przekąski czy nie ma na niej jakiegoś owada. Ukąszenie pszczoły może być naprawdę niebezpieczne.

Warto zapisać sobie numer telefonu komórkowego do swojego pediatry. W razie nagłego przypadku z pewnością podpowie, jak pomóc dziecku.

Mamy jednak nadzieję, że ani apteczka, ani lekarstwa, ani tym bardziej telefon do pediatry nie będą potrzebne, a z wakacji wrócicie szczęśliwi, opaleni i zdrowi.

No i oczywiście przywieziecie całe mnóstwo pamiątek, zdjęć i miłych wspomnień.