babcia i dziadek

Babcia i Dziadek

Babcia i Dziadek to najukochańsze osoby w życiu dziecka. Kiedy Mama pokrzyczy, a Tata nie ma czasu – Babcia i Dziadek zawsze będą na ratunek. Dlatego właśnie w te dwa dni w roki chcemy ich uczcić w specjalny sposób. 

21 styczeń – Dzień Babcia 

W tym roku ten piękny dzień wypada w niedzielę, więc tym bardziej musimy o nim pamiętać i z piękną laurka odwiedzić  Babcię i podziękować jej za to, że jest.

Dzień Babci obchodzimy już od 1964 roku. Pomysł utworzenia takiego święta pojawił się w tygodniku „Kobieta i życie” i z roku na rok coraz bardziej zakorzeniał się w naszej tradycji. I nie ma co się dziwić, bo Babcia to kobieta, która powinna swoje święto mieć codziennie. Bo kto gotuje najlepsze obiadki? Kto piecze najpyszniejsze ciasta? Kto opowiada najpiękniejsze bajki. I kto wysłucha nasze małe smuteczki i przytuli najczulej?

Wiadomo Babcia. 

Dlatego kochamy nasze babcie najbardziej na świecie i 21 stycznia powiemy im to bardzo głośno.

22 styczeń – Dzień Dziadka 

To święto w tym roku wypada w poniedziałek i jest dniem, w którym w szczególny sposób musimy uhonorować dziadka. Święto to obchodzimy w Polsce od lat osiemdziesiątych XX wieku i najprawdopodobniej zostało przeniesione z Ameryki. I bardzo dobrze, że tak się stało bo bez Dziadka życie byłoby bardzo smutne.

Na świecie Dzień Babci i Dziadka jest obchodzony w bardzo różnych terminach. W Rosji jest to np. 15 październik, w USA i Kanadzie – jest to pierwszy poniedziałek września. Hiszpanie Bułgarzy i Brazylijczycy świętują Dzień Babci i Dziadka tak jak my.

Symbolem tego święta jest NIEZAPOMINAJKA. Nie zapominamy o tym ważnym święcie.

Przedszkolaki z Przedszkola Sowia 5 w Siemianowicach Śląskich również pamiętają o swoich Babciach i Dziadka i specjalnie na ich cześć, przygotowują piękną uroczystość, na którą już dziś bardzo serdecznie zapraszamy.

 

zaproiszenie na dzień Babci i Dziadka

Uroczystość odbędzie się 19 stycznia (w piątek) o godzinie 10:30 .

Babcia i Dziadek

 

Zapraszamy serdecznie.