Przedszkole Sowia 5

Przedszkole Sowia 5 – nowe możliwości dla najmłodszych w Siemianowicach

Mamy wspaniałe wiadomości! Nasze Przedszkole Sowia 5 zostało zakwalifikowane do projektu finansowanego z Funduszy Europejskich. Dzięki temu będziemy mogli zorganizować dla naszych podopiecznych mnóstwo ciekawych zajęć, takich jak: teatrzyk, zajęcia sensoryczne, nauka języków obcych, zajęcia sportowe i wiele innych! Naszym celem jest wszechstronny rozwój każdego dziecka.

Co to oznacza dla naszych dzieci?

• Bogata oferta zajęć: Od zajęć sportowych wzmacniających ciało i ducha, przez twórcze warsztaty teatralne i sensoryczne, aż po naukę języków obcych i rozwój kompetencji społecznych – czeka nas mnóstwo atrakcji!
  • Rozwój indywidualny: Każde dziecko znajdzie coś dla siebie, niezależnie od swoich zainteresowań i potrzeb.
  • Nowoczesne wyposażenie: Dzięki dofinansowaniu będziemy mogli wyposażyć nasze sale w nowoczesne pomoce dydaktyczne, które uczynią naukę jeszcze bardziej przyjemną.
  • Wsparcie dla rozwoju: Projekt ma na celu niwelowanie ewentualnych deficytów rozwojowych oraz wspieranie dzieci w zdobywaniu nowych umiejętności.

Jakie zajęcia będą realizowane?

• Sport to zdrowie: Ćwiczenia ogólnorozwojowe, gry i zabawy ruchowe, które wzmocnią ciało i rozwiną koordynację.
  • Teatrzyk Kamishibai: Poznawanie świata literatury dziecięcej poprzez interaktywne opowiadania.
  • Zajęcia sensoryczne: Stymulacja zmysłów i rozwój umiejętności percepcyjnych.
  • Logopedia: Wsparcie dzieci z trudnościami w mówieniu.
  • Terapia Tomatis: Poprawa zdolności motorycznych, emocjonalnych i poznawczych.
  • English for Maths: Nauka matematyki w języku angielskim.
  • Trening umiejętności społecznych: Rozwój umiejętności komunikacyjnych i współpracy.
  • Kodowanie: Wprowadzenie dzieci w świat programowania.
  • Bajkoterapia: Wsparcie emocjonalne poprzez opowiadanie historii.
  • Zajęcia proekologiczne: Edukacja ekologiczna i kształtowanie postaw proekologicznych.
  • Preorientacja zawodowa: Poznawanie różnych zawodów i rozwijanie zainteresowań.

Dzięki projektowi „Zdolne Sówki” Twoje dziecko będzie miało możliwość:

• Rozwijania swoich pasji i talentów
  • Nabywania nowych umiejętności
  • Zwiększenia pewności siebie
  • Nawiązania nowych przyjaźni
  • Spędzenia czasu w miłej i twórczej atmosferze

Wszystkie te zajęcia zostaną sfinansowane z Funduszy Europejskich już od 10 października, przez 3 lata.