Noworoczne postanowienia

Właśnie zbliża się ten czas, kiedy wyciągamy kartki, długopisy i spisujemy Noworoczne postanowienia. Jak co roku, jedne mniej inne bardziej możliwe do zrealizowania. Że będziemy uprawiać więcej sportu, że schudniemy, że nauczymy się języka obcego, znajdziemy lepszą pracę …. postanowień mamy całą masę. Ja chciałabym Was dzisiaj zachęcić drodzy Rodzice, do Rodzinnych Noworocznych Postanowień.

Rodzinne Noworoczne Postanowienia

to lista, którą warto sporządzić pod koniec starego, lub na początku nowego roku. Usiądźcie razem z dziećmi i spiszcie wszystkie postanowienia, jakie wspólnie będziecie realizować w Nowym Roku 2024.

Co może znaleźć się na tej liście?

1. Więcej czasu spędzanego  z dziećmi: to najważniejsze postanowienie noworoczne. Musicie tak zaplanować Wasz dzień, aby przynajmniej 30 minut tak w całości poświęcić Waszemu przedszkolakowi. 30 minut na wysłuchanie jego potrzeb, rozterek, problemów.
  2. Wspólne czytanie : o tym pisałam już wielokrotnie na łamach naszego bloga Przedszkola Sowia 5. To postanowienie również powinno się znaleźć na Waszej liście. Czytajcie dzieciom, rozwijajcie ich wyobraźnię;
  3. Wspólne hobby: o tak, wspólne hobby zbliża bardzo. Dziecko zarażone pasją, z pewnością będzie ją rozwijało w przyszłości. A pasja i ciekawe hobby to elementy naszego życia, które jest prawdziwym przepisem na szczęście;
  4. Wspólna nauka: wspólne oglądanie bajek w języku angielskim, które pozwoli osłuchać się z tym językiem i Tobie i dziecku, wspólna jazda na rolkach, która przynosi wiele radości i Rodzicom i przedszkolakom, wspólne poznawanie gry na instrumencie – to wszystko sprawia że uczycie się i spędzacie czas razem z dzieckiem.
  5. Wspólna podróż – zaplanujcie już teraz podróż Waszego życia. Codziennie obmyślajcie kolejny punkt Waszej wyprawy. Opowiadajcie dziecku o tym miejscu, do którego się wybierzecie, pokażcie mu zdjęcia w internecie,  rozbudzajcie jego wyobraźnię. Kiedy już realizujecie swój plan i będziecie na miejscu, Wasz przedszkolak będzie zaskoczony jak dużo wie o tym miejscu. Będzie chciał poznać jeszcze więcej – rozbudziliście przecież jego ciekawość.
  6. Bądźmy  milsi – o tak takie noworoczne postanowienie jest bardzo ważne. Abyśmy wszyscy stawali się dla siebie milsi, uczynni i pomocni. To, że kochamy się w Rodzinie jest oczywiste, nie zawsze jednak potrafimy być dla siebie zwyczajnie mili.

To oczywiście tylko kilka propozycji wspólnych postanowień. Nie zapomnijcie zaangażować swojego przedszkolaka do tworzenia tej listy. Niech to będzie Wasza wspólna lista postanowień na Nowy Rok:

Nowy Rok 2024

W tym Nowym, nadchodzącym roku, życzymy Wam Kochani, aby udało Wam się zrealizować wszystkie postanowienia, zarówno te osobiste jak i te Rodzinne. Aby wszystko układało się zgodnie z Waszymi planami, a naszym małym przedszkolakom, życzymy, aby ich główki zawsze były pełne pomysłów i dalej zaskakiwały nas swoją kreatywnością i  umiejętnościami.

Szczęśliwego Nowego Roku