wyprawka przedszkolaka

Wyprawka przedszkolaka

Ostatni tydzień wakacji. Miło spędzany czas zawsze tak szybko mija :(. Ale są również tego plusy. Już za momencik spotkamy się w przedszkolu Sowia5. Dobrusia już się nie może doczekać. Wybrała się dzisiaj na zakupy po wyprawkę przedszkolaka.

Bardzo lubi te zakupy, w końcu jest kobietą 😉

wyprawka przedszkolaka

Nie zmienia to jednak faktu, że takie zakupy są bardzo przyjemne. I warto wybrać się na nie razem ze swoim dzieckiem. A oto co będzie nam potrzebne:

Wyprawka przedszkolaka w przedszkolu Sowia 5 w Siemianowicach Śląskich:

1. wygodne kapcie (najlepiej w opisanym woreczku);
  2. ubranko na zmianę (na wszelki wypadek – dodatkowe spodenki, bluzeczka, majteczki, skarpetki);
  3. szczoteczkę do zębów i kubeczek;
  4. ręczniczek;
  5. poduszeczka i kocyk – jeżeli dziecko potrzebuje drzemki;
  6. kurteczka przeciwdeszczowa;
  7. kalosze;
  8. ulubiona maskotka, która pozwoli maluszkowi na przeżycie tych pierwszych, trudnych chwil w przedszkolu. Taka maskotka dodaje pewności. Do końca tygodnia możecie wygrać maskotkę (sówkę Dobrusię) dla swojego dziecka biorąc udział w konkursie TUTAJ

Ubranka, które dzieci będą miały w przedszkolu powinny być bardzo wygodne. Spodenki i spódniczki najlepiej jeżeli będą z gumką, nie za ciasne i wygodne do ubierania.Jeżeli ubranka będą z zamkiem błyskawicznym, ważne abyśmy zawsze sprawdzali wcześniej jego stan. zepsuty zamek, może skutecznie zepsuć dzień naszej pociechy.  Buciki dziecko musi łatwo zakładać, najlepiej jeżeli będą z rzepami lub wsuwane.

Te wszystkie rzeczy, które podaliśmy wcześniej są rzeczami niezbędnymi. I tylko te są potrzebne w naszym przedszkolu. Zarówno środkami higieny, jak i przyborami plastycznymi, przedszkole dysponuje we własnym zakresie. Niemniej jednak, kiedy wybierzecie się na zakupy, warto pomyśleć o tym, aby również w domu dziecko miało swój piórniczek, kredki, mazaki, blok rysunkowy. Niech to będą przedmioty tylko i wyłącznie dla niego. Z których w pełni może korzystać, kiedy tylko będzie miało na to ochotę. Pozwólcie dzieciom wybrać te rzeczy samodzielnie.  Musicie dać dzieciakom odczuć, że bycie przedszkolakiem – to wielka sprawa.

Drodzy Rodzice, te pierwsze chwile w przedszkolu są bardzo ważne, musimy wspólnie dołożyć wszelkich starań, aby  dziecko chodziło do przedszkola z ochotą i prawdziwą niecierpliwością.